Księgowość dla firm IT

Aby dobrze dowodzić przedsiębiorstwem, zarządca zobowiązany jest prowadzić księgowość rzetelnie, kompleksowo i zgodnie z wysokością przychodów. Coraz więcej przedsiębiorców rezygnuje z tradycyjnej formy prowadzenia finansów na rzecz zewnętrznej firmy. Dobre biuro rachunkowe powinno być podstawą do rozliczania każdej działalności gospodarczej.
Podczas rejestracji firmy na druku wysyłanym do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej właściciel firmy wybiera, w jaki sposób będzie rozliczał się z urzędami. W zależności od formy opodatkowania może to być Księga Przychodów i Rozchodów lub ewidencja samych przychodów.

KPiR to prosta i nie wymagająca dużo czasu kontrola nad finansami, która księguje sprzedaż i firmowe wydatki. Podatek w tej formie odprowadza się od dochodu, czyli przychodu pomniejszonego o koszty.

W przypadku ewidencji przychodów, przedsiębiorcy decydujący się na formę w postaci ryczałtu, księgować będą same przychody.

Ewidencja finansów w sposób elektroniczny jest doskonałym sposobem na zminimalizowanie czasu jaki poświęca się m.in. na obowiązki finansowe swojego podmiotu gospodarczego. Biuro rachunkowe prowadzone elektronicznie to innowacyjne połączenie dla programistów, specjalistów do spraw baz danych, managerów IT, właścicieli firm małych i dużych, administratorów oraz innych przedsiębiorców, którzy chcą mieć stały kontakt z księgowym, możliwość skontrolowania swoich dokumentów, a także poczucie bezpieczeństwa nad finansami firmy.

Księgowość dla firm IT polega na zleceniu zewnętrznej firmie usług w zakresie spraw prawnych i podatkowych, spraw związanych z obsługą działalności gospodarczej, rozliczania wydatków za usługi online, udzielania profesjonalnych i kompleksowych porad, księgowania usług wykonywanych dla innych firm. Prócz tego często pomaga ona w rozliczeniu kosztów za zakup programów komputerowych oraz inne zadania związane z finansami, dostosowując przy tym zakres usług do potrzeb Klienta.

Wybór biura rachunkowego to nowoczesne i wygodne rozwiązanie dla każdego, kto nie chce tracić czasu na dostarczanie i prowadzenie dokumentów, rozliczania wydatków, a mimo tego wciąż posiadać kontrolę nad finansami firmy.

Prowadząc samemu księgowość, właściciel powinien być na bieżąco z obowiązującymi przepisami i ustawami, aby nie popełnić błędu i ponieść niepotrzebne koszty.
Wybierając księgowość online właściciel firmy może dokonywać rozliczeń o każdej porze dnia i wysyłać dokumenty oraz deklarację w postaci gotowych wypełnionych deklaracji np. PIT czy ZUS DRA oraz innych bezpośrednio przez Internet dzięki obsłudze Jednolitych Plików Kontrolnych.

W rozbudowanych serwisach ewidencjonować i amortyzować można środki trwałe, a także obsługiwać skomplikowane moduły kadrowe. Zamiast dostępu do kilku programów, można wybrać jeden, który posłuży do kompleksowej obsługi całej dokumentacji finansowej w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *